PŘIHNOJENÍ RAJČAT POMOCÍ PLANT-PROTECTORU

19.09.2023

PŘIHNOJENÍ RAJČAT POMOCÍ PLANT-PROTECTORU

Pokud se vám zdá, že sazenice rajčat nejsou v nejlepší kondici, možná nemají pro svůj růst potřebné živiny. Chcete-li sazenicím dopřát přírodní zdroj živin pomocí přípravku PLANT-PROTECTOR, je nutné postupovat správně a opatrně!

Sypký přípravek PLANT-PROTECTOR je určený k aplikaci ke kořenům pod povrch zeminy. Na jaře radíme našim zákazníkům, aby se při vkládání sazenic do země řídili pravidlem dvou třetin, kdy se substrát rozdělí. Do dvou třetin se přimíchá potřebné množství PLANT-PROTECTORU a zbylá třetina substrátu zůstane neobohacená. Substrát s přidaným PLANT-PROTECTOREM se poté sype do připravených jamek pod kořeny sazenic. Neobohaceným substrátem se rostlina přihrne. Toto opatření doporučujeme z toho důvodu, že přípravek PLANT-PROTECTOR je plný živin a při kontaktu se vzduchem se snadno může stát živnou půdou pro plísně a jiné mikroorganismy.

Jak to ale udělat, když jsou sazenice už zakořeněné? Stačí je opatrně kolem dokola obkopat, aby nedošlo k narušení kořenového systému, a malé množství PLANT-PROTECTORU (cca 5-10 g) nasypat do připravené jamky, kterou pak zase přihrnete vyhrabanou zeminou.

Tak docílíte toho, že se živiny sypkého přípravku dostanou ke kořenům rostlin.

 

Iva Šimonková