Opakování, matka moudrosti

05.02.2020

Máme tu únor a to znamená, že jaro už klepe na dveře. Dny se pomalu prodlužují, denního světla přibývá a rostliny se probouzí ze zimního spánku. Čeká nás spousta práce doma i na zahradách. Proto si pojďme připomenout, které přípravky AROMAFLORY nám mohou pomoci s péčí o rostliny pokojové i venkovní, jež přezimovaly v zimních zahradách či chladných místnostech (oleandr, azalka).

INSECT-STOP

Přípravek, jehož hlavním úkolem je zbavit rostliny případných parazitů, jako jsou svilušky, puklice či molice. Rostliny důkladně prohlédněte, a to včetně spodních stran listů. Pokud je rostlina napadena škůdci, bude třeba ji omývat pomocí

INSECT-STOPU opakovaně. Čím je INSECT-STOP výjimečný? Obsahuje mimo jiné neemový a tymiánový olej, který odpuzuje škůdce. Smícháním přípravku s vodou v potřebné koncentraci se vytvoří emulze vhodná pro omytí listů rostliny.

FUNGHI-STOP

Podobně jako předchozí přípravek pomáhá chránit rostlinu. Na rozdíl od INSECT-STOPU, který pomáhá bojovat proti škůdcům, vytváří FUNGHI-STOP nehostinné prostředí pro plísně. Ty se projevují vznikem bílého povlaku a chomáčů podobných pavučinám. I v tomto případě bude nezbytné omýt napadenou rostlinu opakovaně.

PLANT-PROTECTOR

Pokud se chystáte vyměnit rostlinám substrát, můžete ho obohatit přidáním PLANT-PROTECTORU. Jedná se o sypký prostředek obsahující výlisky vzniklé lisováním neemového oleje. Smícháním přípravku se substrátem dochází k uvolnění účinných látek, které jsou kořeny vstřebávány do rostliny. Tyto živiny pak pomáhají rostlině vytvářet přirozenou ochranu proti savým, půdním i žravým škůdcům.

Pamatujte, že PLANT-PROTECTOR je vždy nutné zamíchat do substrátu. Nelze ho aplikovat pouze na povrch k rostlině. Nesprávnou aplikací riskujete vznik plísní.

PLANT-PROTECTOR můžete využít i pro přípravu zeminy k sázení a setí. V takovém případě pro vás máme ještě jeden tip! Pro dezinfekci truhlíků a květináčů použijte THYMICON, který zbaví nádobu nežádoucích mikroorganismů.

Co je na přípravcích AROMAFLORY nejlepší? Když pominu fakt, že jsou to přípravky bez chemických látek a jejich používání prospívá vám i životnímu prostředí, je tu ještě jedna výhoda.

Nákupem přípravků přispíváte na včelařský výzkum. Cílem tohoto projektu je zvýšení odolnosti včel proti včelímu moru. V minulém roce jsme díky vám mohli na výzkum odeslat úžasných 11 000 Kč.

Také v roce 2020 spolupracujeme s Mendelovou univerzitou, kde podporujeme výzkum nemocí včel a pevně doufáme, že s vaší pomocí budeme moci znovu odeslat tak krásnou částku (nebo ještě hezčí).

Iva Šimonková