PODZIMNÍ PÉČE O TRÁVNÍK

22.09.2021

PODZIMNÍ PÉČE O TRÁVNÍK

Byť bylo letos srážek dostatek a tropických dnů opravdu mnoho nebylo, zaslouží si i tak váš trávník podzimní péči. Vše je třeba stihnout do prvních přízemních mrazů, které mohou nastat už v říjnu, tak s chutí do práce.
Trávník je nejprve potřeba posekat a zbavit spadaného listí. Rozhodně nenechávejte silnou vrstvu listí na trávníků přes zimu. Předejdete tak nechtěnému vzniku různých plísní a chorob. S provzdušněním trávníku vám může pomoci vertikutátor, který půdu provzdušní a zbaví ji odumřelých částí porostu. Pokud vertikutátor doma nemáte, stačí použít kovové hrábě. I s nimi půdu dokážete nakypřit. Takto připravenou půdu je dobré pohnojit. Plně chápu, pokud nejste příznivci granulovaných hnojiv a rádi byste jako hnojivo použili PLANT-PROTECTOR, ale v tomto případě by to opravdu nefungovalo.
Přípravek pro podporu růstu rostlin PLANT-PROTECTOR je účinný pouze v případě, že je přimíchán do substrátu k rostlinám, nejlépe přímo ke kořenům. Nestačí ho jen smíchat se zeminou a směs následně rozptýlit po trávníku. Důvod? Přípravek je plný živin, které lahodí různým patogenním mikroorganismům. A tak by se lehce mohlo stát, že by se na povrchu substrátu mohly uchytit plísně, které by napadly i samotný trávník. Raději si připravte zálivku z chlévského hnoje. U té je třeba dávat pozor pouze na koncentraci. Uklizený, prokypřený a pohnojený trávník nechte přes zimu odpočívat. Uvidíte, že vám na jaře udělá super zelenou radost.

 

Iva Šimonková